Damsko - męskie (8)

Czy muzułmanin może poślubić katoliczkę, która wcześniej zawarła katolicki sakramentalny związek małżeński (kobieta nie ma dzieci, jej pierwszy związek rozpadł się).
.

bismiallahi ar-rahmani ar-raheem

Tak, jeżeli zgodzi się ona na wychowanie przyszłych dzieci w islamie.
Jakie sa przeciwskazanie ( wynikajace z tekstu koranu) do zawarcia malzenstwa katoliczka-muzelmanin w kosciele?
.

bismillahi ar-rahmani ar-raheem

I nie wydawajcie za mąż [muzułmanek] bałwochwalcom do póki nie uwierzą, i zaprawdę wierzący niewolnik jest lepszy niż wolny bałwochwalca... (Koran 2:221)

O wy, którzy wierzycie! Kiedy przyjdą do was kobiety wierzące, które razem wywędrowały, to wybadajcie je. - Bóg zna najlepiej ich wiarę! - Jeśli uznacie je za wierzące, to nie odsyłajcie ich do niewiernych: one nie są już im dozwolone ani oni nie są dozwoleni dla nich. (Koran 60:10)
Witam chciałam zapytać czy aby katoliczka i muzułmanin mogli wziąć ślub muzułmański (z Imamem) musi najpierw zawrzeć związek w urzędzie stanu cywilnego w kraju przyszłego małżonka, czy nie jest to warunek konieczny.
.

bismillahi ar-rahmani ar-raheem

Wszystko zależy od imama. W Polsce z reguły trzeba najpierw załatwić ślub cywilny - polski jest uznawany. Proszę skontaktować się z najbliższym centrum islamu i ustalić to z imamem osobiście.

niech Allah prowadzi was drogą prostą
Czy ślub tzw. kontrakt na miłość (kochanka) jest prawnie dozwolony i możliwy między muzułmaninem a chrześcijanką? I co myśleć o męźczyźnie który coś takiego proponuje kobiecie.
.

bismallahi ar-rahmani ar-raheem

Islam stanowi, że jedyną relacją między dwojgiem ludzi odmiennej płci, nie będących krewnymi, jest małżeństwo, które ma określone zasady.

Nie istnieje pojęcie kontraktu "na miłość". Mężczyzna może mieć maksymalnie cztery żony: muzułmanki, chrześcijanki lub żydówki.

Allah wie najlepiej
Salam aleikum w.b.
chcialabym zapytac czy jest zabronione kobiecie chodzic na zajecia o Islamie,jezeli udzial biora tez mezczyzni,oni siedza z przodu ,kobiety z tylu?

.

bismillahi ar-rahmani ar-raheem,

Kobieta ma obowiązek zdobywać wiedzę religijną, a opisany sposób prowadzenia zajęć nie jest zabroniony.

Allah wie najlepiej
Miesiac temu mialam wziasc slub muzulmanski z moim narzeczonym w meczecie bez zadnych problemow mimo to ze jestem chrzescijanka i religi nie zmienie i wszyscy dobrze o tym wiedza i ja jestem gotowa wychawac dzieci w islamie. lecz teraz on sprawia prblemy mowiac ze to jest grzech dla niego choc wiem ze Koran na to pozwala i czy to prawda ze on jako muzulmanin biorac slub w meczecie z chrzescijanka poslubie musi bardziej praktykowac koran tzn. modlac sie 5 razy dziennie chodzac do meczetu (choc do tej pory tego nie robil) ?? prosze o Odp.
.

bismillahi ar-rahmani ar-raheem

Nie możę być grzechem coś, co Allah dopuścił, jest to błędny tok rozumowania.

Grzechem jest niewykonywanie obowiązków muzułmanina, np. modlitwy pięć razy dziennie, ponieważ Allah nakazał to wszystkim wyznawcom islamu w Koranie:

Odprawiaj modlitwę przy skłanianiu się słońca, aż do ciemności nocy, a recytację - o świcie. Zaprawdę, recytacja o świcie znajduje świadków! A nocą czuwaj na modlitwie, to będzie dla ciebie zasługa dobrowolna... [Koran 17:78-79]

a jej szczególowe regulacje precyzuje sunna Proroka Mohammeda. Obowiązkiem mężczyzn jest, w miarę możliwości, modlitwa w meczecie.

Oby Allah prowadził was drogą prostą.
Witam.
Jak już przeczytałam, związek chrześcijanki i muzułmanina jest dopuszczalny, jednak ze zastrzeżeniem,ze dzieci bedą wychowywane w Islamie.
Jednak moja wątpliwość budzi się tutaj. My chrześcijanie przysięgamy Bogu wychowanie dzieci w naszej wierze, gdy dochodzi do ślubu osób odmiennej wiary od strony katolickiej wymagane jest podpisanie stosownego oświadczenia potwierdzajacego wychowanie dziecka w duchu chrześcijaństwa. I tu rodzi się problem. Bo obie strony są wierzące, chcą wychować dzieci w swojej wierze ale i chcą być razem.
Czy jest wyjście z takiej sytuacji? Przecież zadna ze stron nie będzie skłądać fałszywego świadectwa (co jednakże mogą zrobić). Czy dzieci nie mogą być wychowywane w obu wiarach? Tak aby z każdą się zaznajomiły a kiedy dorosną wybrały?

.

bismillahi ar-rahmani ar-raheem

Z opisywanej przez Panią sytuacji, bez złożenia fałszywego oświadczenia, wyjscia nie ma.

Wierzący i przektykujący muzułmanin ma obowiązek wychować dzieci w islamie na muzułmanów (a nie pozostawienia im wyboru, gdy dorosną), co nie znaczy, ze nie mają prawa poznać religi matki. Praktykująca i religijna chrześcijanka ma poczucie moralnego obowiązku wychowania dzieci w religii chrześcijańskiej. Bardzo wiele małżeństw mieszanych bagatelizuje ten problem.
as salam alaikum
Chcialabym zapytac, jak powinien postapic maz, jesli ktos obraza jego zone wedlug zasad Islamu?
Spotkalam sie z opinia, ze nie powinien odpowiadac to w zaden sposob, bo w Koranie Allah powiedzial aby ignorowac ignorantow i ze maz powinien chronic zone przed tymi, ktorzy probuja ja pobic.

Chwała Allahowi Panu światów, pokój i miłosierdzie Jego prorokowi
Muhammadowi.

Do obowiązków męża należy zapewnienie bezpieczeństwa rodzinie i w tym też ochrona żony. Jeżeli ktoś próbuje atakować lub pobić żonę to obrona jest obowiązkowa, gdyż narażanie się na niebezpieczeństwo jest grzechem.

Niech Allah was chroni.
Mam pytanie odnosnie slubu.Mieszkamy w Polsce i chcemy wiąć ślub w Polsce slub NIKKA czy jest to mozliwe?? jeśli tak to gdzie?

Dziekuje

.

bismillahi ar-rahmani ar-rahim

Z cywilnym odpisem aktu zawarcia małżeństwa zgłaszają się państwo do najbliższego centrum islamskiego w Polsce, gdzie imam udzieli państwu ślubu religijnego.

Adresy centrów lub oddziałów Ligii Muzułmańskiej http://www.islam.info.pl/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=4&Itemid=16

Oby Allah poprowadził was drogą prostą
Witam
Czemu nie-muzułmanka może wyjść za muzułmanina bez zmiany religii a mężczyzna z Muzułmanką wziąć ślubu nie może bez zmiany swojej na Islam?
Chyba domyślam się czemu. Jednak jeśli mąż nie będzie miał nic przeciwko wychowaniu dziecka w wierze Islamu i praktyk religijnych żony to nadal musi zmienić religię?

.

bismillahi ar-rahmani ar-raheem

Po pierwsze: nie każda nie-muzułmanka może wyjść za muzułmanina, a należąca do tzw. ludów księgi - czyli chrześcijanka lub żydówka.

I nie żeńcie się z kobietami, które czczą bożków, dopóki one nie uwierzą - Koran 2:221
są wam dozwolone ... (jako żony) kobiety cnotliwe spośród wierzących, i kobiety cnotliwe spośród tych, którym została dana Księga przed wami, jeśli daliście im należny posag jako ludzie uczciwi - Koran 5:5

Związków muzułmanek z nie-muzułmanani zabrania Koran i jest to podstawowy argument, dla którego są niedozwolone, bez względu na warunki dodatkowe:

O wy którzy wierzycie, gdy przychodzą do was kobiety wierzące (...) nie odsyłajcie ich do niewierzących. Nie są one już im dozwolone, i niewierzący nie są dozwoleni im - Koran 60:10
Czy muzułmanin może mieć dziewczynę? Jak wygląda sprawa relacji męsko - damskich w kwestii chodzenia ze sobą?
.

bismillahi ar-rahmani ar-raheem

Muzułnamin możę mieć dziewczynę jeżeli:

a) jest gotowy do małżeństwa pod względem emocjanoalnym i ekonomicznym
b) intencją znajomości jest zawarcie związku małżeńskiego
c) nie spotykają się sam na sam
d) nie dotykaja się, nie rozmawiają na tematy niemoralne

Oby Allah prowadził cię drogą prostą
WItam.
Mam pewien problem,slyszalam podzielone zdania na ten temat wiec postanowilam zapytac Imama.
Chcialabym przyjac islam,jednak mam narzeczonego ktory nie jest muzulmanem i nie bedzie raczej w stanie zmienic swojej religii. Nie mamy jeszcze slubu. Moje pytanie jest takie: czy kiedy przyjme Islam,bedziemy musieli sie rozstac? Czy taki zwiazek nie jest sprzeczny z religia?

.

Bismilahi ar-rahmani ar-rahim

Związek muzułmanki z nie-muzułmaninem, jakiegokolwiek wyznania jest zabroniony na postawie wersetu:

O wy, którzy wierzycie! Kiedy przyjdą do was kobiety wierzące, które razem wywędrowały, to wybadajcie je. - Bóg zna najlepiej ich wiarę! - Jeśli uznacie je za wierzące, to nie odsyłajcie ich do niewiernych: one nie są już im dozwolone ani oni nie są dozwoleni dla nich. Dajcie im to, co oni wydali! Nie będziecie mieli grzechu, jeśli je poślubicie, kiedy dacie im ich wynagrodzenie. I nie zatrzymujcie przez węzły małżeńskie kobiet niewierzących! [Koran 60:10]

i nie może być w tej kwestii różnic opinii. Kobieta przyjmująca islam, a będąca w związku z nie-muzułmaninem może jedynie pozostawić męża (odalić się od niego) do czasu, aż on również przyjmie islam, i wtedy nie będzie konieczności ponownego ślubu (na podstawie związku Zejnab, córki Proroka saaw). W przeciwnym razie związek należy unieważnić od strony prawnej.

Oby Allah poprowadził was drogą prostą.
Bardzo prosze o porade dotyczaca slubu katoliczki z wyznawca Islamu.
Moj narzeczony jest Muzulmaninem, a ja katoliczka. Chcielibysmy pobrac sie w jego kraju - Poludniowej Afryce w meczecie, jednak jego rodzina naciska, abym przeszla na Islam, a nie jestem jednak na to gotowa.
Wiem ze jest mozliwosc slubu bez mojej zmiany wyznania. Prosze o porade, co mowi o tym Koran?

Dziekuje i pozdrawiam. Basia

.

W imię Allaha Miłosiernego Litościwego
Chwała Allahowi Panu światów, pokój i miłosierdzie Jego prorokowi Mohammedowi.

Allah mówi w Koranie:
(dozwolone są wam jako żony) kobiety cnotliwe spośród wierzących (muzułmanek), i kobiety cnotliwe spośród tych, którym została dana Księga przed wami (chrześcijanek i żydówek), jeśli daliście im należny posag jako ludzie uczciwi, a nie rozpustni, biorący je sobie jako nałożnice. [Koran 5:5]

Tak więc rządania rodziny męża są w żaden sposób nieuprawnione. Jaka byłaby wartość Pani wyznania wiary, jeśli nastąpiłoby ono tylko w celu odprawienia ślubu w meczecie?

Oby Allah prowadził Cię drogą prostą
Salam aleykum,
poszukuje odpowiedzi na pytanie dotyczacego znajomego mi brata w Islamie:

niestety brat ten nie jest zbyt praktykujacym muzulmaninem, poznal on przed dwoma laty chrzescijanke i zakochal sie. Z tegoz zwiazku powstalo dziecko, czego on bardzo zalowal, bo wiedzial,ze jego muzulmanscy rodzice nigdy tego nie zaakceptuja, a i slub juz z dzieckiem nie jest w Islamie mozliwy. Ona jednak zdecydowala sie urodzic dziecko.On czuje sie niesamowicie teraz zobowiazany w stosunku do dziecka i do tej kobiety i wbrew woli rodzicow chce zalozyc z nia rodzine. Moje pytanie brzmi, czy w swietle Islamu rzeczywiscie ma takie zobowiazania? W jakim stopniu powinien troszczyc sie o to nieslubne dziecko? Czy musi poslubic te kobiete? Jego glowne argumenty to fakt, ze kobíeta ta nie wychowa dziecka w Islamie.
Sprawa jest dosc pilna, gdyz brat ten sam nie wie, co powinien zrobic i na dzien dzisiejszy rani przy tym bardzo rodzicow. Popelnia coraz wiecej grzechow w dalszym ciagu utrzymujac z nia nieslubne kontakty, zaciagnal nawet kredyt (czyli placi odsetki), by kupic dla niej mieszkanie itd.
Oby Allah wynagrodzil Was za rychla odpowiedz!
Wa salam
Siostra Leyla

Chwała Allahowi Panu światów i niech spływają na Posłańca Muhammada pokój i miłosierdzie.

Sprawa wymaga szczegółowej analizy, nie moze być rozdtrzygnięta na podstawie wypowiedzi siostry, oraz ustalenia pewnych kwestii problemu, w związku z czym proponuję kontakt osobisty lub telefoniczny z Imamem w twoim miejscu zamieszkania lub najbliższym.
Witam!
Jestem w związku z wyznawcą islamu, ja jestem katoliczką. Urodziła nam sie córeczka. Mam pytanie: czy ochrzczenie córeczki w mojej religii będzie wykluczało, aby w przyszłości wyznawała religie męża?? Chciałabym ochrzcić córkę, ale mąż twierdzi ze w jego religii jest to całkowicie zabronione i w przyszłości będzie miała zablokowaną drogę, jeśli będzie chciała wyznawać islam. Dziękuje za poradę i odpowiedź. Pozdrawiam

.

W imię Allaha Miłosiernego Litościwego
Chwała Allahowi Panu światów, pokój i miłosierdzie Jego posłańcowi, Muhammedowi

Prawo islamskie zabrania chrzczenia dzieci, niezaleznie od obrzadku, czy tez innych nie islamskich tradycji zwiazanych z przyjsciem dziecka na swiat. Wstepujac w zwiazek z muzulmaninem powinna Pani zdawac sobie sprawe, że jego religijnym obowiazkiem jest wychowanie dziecka w religii islamu, co wyklucza chrzest, komunie itp.

Jednak żadna uroczystość czy obrządek religijny nie wykluczy dziecka z kregu muzulmanów, jesli tylko będzie chciało do niego w przyszłości należeć.
Jak wygląda związek europejki z algierczykiem proszę o pełne objaśnienie na czy polegają te relacje z góry dziękuje za odpisanie
.

Bismilahi ar-rahmani ar-rahim

Analiza relacji małżeństw mieszanych ze względu na narodowość nie jest zakresem działania SSM.

Stowarzyszenie Studentów jest w stanie udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące islamu i do zadawania takich zachęcamy.

Oby Allah prowadził Cię drogą prostą
Salam aleykom, chciałabym zapytać, czy chrześcijanka może wziąć ślub w meczecie z muzułmaninem, zakładając, że nie zmieni ona swojej wiary i mają już ślub cywilny. Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź.
.

bismillahi ar-rahmani ar-rahim

Wa alejkum salam.

Może, takie małżeństwa są dozwolone i nie ma powodu, aby nie mogły być zawierane w meczecie, jeżeli panna młoda zgodzi się odpowiednio w tym celu ubrać. W tym celu należy się skontaktować z najbliższym meczetem, centrum islamskim, aby omówić szczegóły.
Jak islam zapatruje sie na zwiazek: on jest muzulmaninem ona katoliczką.
.

bismillahi ar-rahmani ar-rahim,

Małżeństwo muzułmanina [mężczyzny] z kobietami księgi [żydówkami, chrześcijankami] jest na podstawie słów Koranu 5:5

Dzisiaj są wam dozwolone dobre rzeczy (...) i kobiety cnotliwe spośród tych, którym została dana Księga przed wami, jeśli daliście im należny posag jako ludzie uczciwi, a nie rozpustni, biorący je sobie jako nałożnice.

Takie małżeństwo jest zawierane na takich samych warunkach, jak z muzułmanką, z zastrzeżeniem, że dzieci zostaną wychowane w islamie.

Oby Allah prowadził Cię drogą prostą
salam aleykom warahmatt allah wabaracatoh! mam pytanie odnosnie maluzenstwa a mianowicie moj maz spotykal sie z dziewczyna potajemnie teraz mnie o tym poinformowal ale nie wykazuje zalu iz sie znia spotykal wrecz mowi iz to robil przezemnie nasze maluzenstwo nie uklada sie zadobrze oboje jestesmy muzulmanami maz nie poswieca mi czasu woli spedzic go z kolegamii wiele innych przykrych sytuacji min bicie mnie i dziecka gnebienie psychiczne ja zastanawiam sie o rozwodzie z nim czy powinnam wybaczyc mezowi te potajemne spotkania i czy powinnam myslec o rozwodzie ?
.

W imię Allaha Miłosiernego Litościwego
Chwała Allahowi Panu światów i niech spływają na Posłańca Muhammada pokój i miłosierdzie.

Więż, która wiąże męża z żoną jest Słowem Allaha. To słowo należy szanować i dotrzymać, albowiem jest ono święte. Powinieneś robyć wszystko, aby chronić swój dom i swoje małżęństwo i to tyczy również twego męża. Jeżeli jest w nim jakieś dobro, a tego nie można wykluczyć, to trzeba korzystać z tego i jak najwięcej z nim porozmawiać, pokazać mu priorytety w waszym życiu. Dobre słowo nikomu nie zaszkodziło. Można też prosić kogoś np znajomego lub imama w swoim mieście, aby z nim porozmawiał (pośrednio), ale nie jako skarga lub pouczenie tylko dobre rady, wskazówki, przypomnienie o obowiązkach wobec żny i dzieci a przede wszystkim wobec Allaha SŁT. Do rozwodu trzeba podchodzić ostrożnie, ponieważ jest to ostatecznym rozwiazaniem, a czasami staje się początkiem problemów, dlatego nie spiesz się z rozwodem bo to jest jak ambutacja w leczeniu, jest ostatecznym lekiem, kiedy nic już nie pomaga.

Allah najlepiej wie i niech On obejmie cię opieką.
As Salamu alejkum,
Mam o 3 lata młodszego kuzyna i spędzam z nim i z jego siostrą każde wakacje, od kiedy się urodził. Wiem, że nie jest on moim mahram, jednak jesteśmy dla siebie jak brat i siostra. Czy mogę przebywać z nim sam na sam?

.

W imię Allaha Miłosiernego Litościwego
Chwała Allahowi Panu światów i niech spływają na Posłańca Muhammada pokój i miłosierdzie.

Każdy, z którym możesz brać ślub jest dla ciebie obcym nie-mahram, więc nie możesz przebywać się z nim sam na sam, ani też przebywać bez odpowiedniego ubioru. Kuzyn należy do tej grupy a fakt wspólne wychowania nie uzasadnia złamania tej zasady.
Allah najlepiej wie i niech On obejmie cię opieką.
Witam,

Chciałem zapytać o stanowisku islamu jeśli chodzi o pornografie, i o młodych mężczyzn niebędących jeszcze w związku małżenskim.. Co według islamu jest wtedy poprawne można cytuje przebierać w kobietach czy mieć jedną dziewczyne?

.

Salam
W islamie zabroniona jest pornografia i bycie w zwiazku niemalzenskim. Jesli mezczyzna- muzulmanin chce zyc z kobieta powinien zwrocic sie do rodziny, znajomych z zapytaniem czy sa chetne muzulmanki do wyjscia za maz.Jesli zas muzulmaninowi spodobala sie niemuzulmanka powinien poprosic ja o reke zaznaczajac ze dzieci z ich zwiazku beda wychowywane w duchu islamu.